• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

27-30% la cafea proaspat prajita si verde, la prajitoria HotSpot

Prajitoria Hot Spot Coffee ofera comunitatii Espressoman 30% discount la cafeaua proaspat prajita si pret special pe tot stocul de cafea verde, incepand cu 40 de lei  / kg (verde doar la comanda telefonica - 0731793023 )

Pret transport in Bucuresti 9 lei, iar in tara 13 lei, la plata prin cont sau online pe site prin card. Pentru ramburs se mai adauga cativa lei. Transportul este gratuit la comenzi peste 250 lei.

Pentru aplicarea discount-ului de 30%, la finalizarea comenzii pe site-ul HotSpot, introduceti in sectiunea Cupoane codul de reducere " Espressoman.ro "

Cu reducerile forumului incluse, preturile pentru cafeaua prajita arata astfel:

250g             1kg
[Image: preturi%20reduse%20hot%20spot_zpsleaygmum.jpg]
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Nu gasesc pe site cafea verde, este numai comanda telefonica ? Huh

Reply
Cafea verde o comandati telefonic la nr 0731793023

Reply
De cateva luni incoace cumpar cafea verde la Hotspot. Adineauri tocmai ce mi-a venit ultima comanda la scara blocului, livrata de Victor, personal. Am prajit pana acum Columbia Argelia, Etiopia Yirgacheffe, Burundi, Kenya. Toate cafelele au fost bune. N-am de ce sa ma plang. 
Columbia Argelia a mers de minune ca espresso (a fost geniala peste niste inghetata de la La Strada de ciocolata); Kenya, pe care am prajit-o doar pentru brew, a fost foarte aromata (bauta la V60, Kalita si French); Etiopia Yirga este cafeaua mea actuala de espresso; de Burundi nu mai trebuie sa spun, ca a tot vorbit forumul (eu am baut-o in general in French si mi-a placut).

Si nu, nu sunt platit pentru postul acesta (desi recunosc ca am primit un plic de 100 din blendul de la Hotspot). 
Va rog sa notati ca nu am un punct de vedere asupra modului in care prajesc baietii cafeaua ci doar legat de cafelele lor in forma verde. O sa iau si ceva prajit, de curiozitate.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...

Reply
am comandat cafea dar n-am primit nici un telefon....nimic care sa-mi confirme ca vor trimite cafeaua....si am comandat 2 Kg.....deci minim 1 Kg...
o mare teapa....
Gaggia Evolution + Lelit PL043MM + Tamper home made (Inox)

Reply
Nick, aceasi situatie si la mine, dar nu cred ca teapa, cu siguranta ca la pretul pe care l au afisat au si foarte mult de lucru. le uram bafta si asteptam cafeaua Smile
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | OE Lido E | VST 18/20g ridgeless | Tidaka 58.5 tamper

Reply
(21-11-2015, 12:19)bogdan_geor Wrote: Nick, aceasi situatie si la mine, dar nu cred ca teapa, cu siguranta ca la pretul pe care l au afisat au si foarte mult de lucru. le uram bafta si asteptam cafeaua Smile

Probabil, intre timp m-am orientat catre alt magazin, listat tot pe pagina de black friday....

Multumesc oricum....

Reply
Si eu am comandat la Hotspot .
Nu am primit niciun raspuns timp de 2 zile .
In a treia zi am primit e-mail cu confirmarea livrarii si cu solicitarea unui nr de tel pentru curier . 
In a patra zi , dimineata , am primit cafeaua , Ethiopia Yrga microlot.

Azi am baut primul shot din aceasta cafea . Este intr-adevar foarte aromata . 
Eram curios sa vad daca obtin acelasi gust pe care l-am avut in ceasca la evenimentul Coffee in Good Spirit .
Acasa parca este si mai aromata . 
Fata de cele 250 de grame cat este o sarja normala la Hottop am pus 220 . 
Am grabit astfel prajirea , micșorând timpul total la 12 minute + alte 4 pentru racire . 

Doua zile degazare , doza 19 g de macinatura si extractie 40 g de lichid la temperatura de 93 gc.
Gust intr-adevar excelent , asa cum a prezentat si Victor acest microlot.
LaMarzocco GS/3-AV
K30 Vario
Kinu M68
Hottop P

Reply
Nick, sa nu dăm calificative asa in graba, nu e ok. Pe Espressoman nu există tepe, iar cine ar face asa ceva ar fi exclus rapid (a fost mai demult un singur caz, cunoscut de toata industria). Întârzieri da, sunt si probabil vor mai fi si cu altii, dar notiunea de teapa nu există.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
putina informare nu strica. 
Hotspot prajeste marti si joii, eu asa stiu, asa m-am obisnuit. Asa a fost si inainte, asa e si acum. Comanzi duminica? Se prajeste marti, se expediaza miecuri, ajunge la destinatar joi. Comanzi marti? Prajire joi, expediere vineri, livrare sambata sau luni. In ce ma priveste asa a fost mereu. Si nu m-au sunat sa-mi confirme si para-confirme, doar mi-au trimis mereu comenzile. Si  vechea echipa, si cea noua.
Gaggia Classic, Lelit PL043MM, Ridgeless VST 18g, Hario Mini

Reply
(21-11-2015, 12:03)Nick Wrote: am comandat cafea dar n-am primit nici un telefon....nimic care sa-mi confirme ca vor trimite cafeaua....si am comandat 2 Kg.....deci minim 1 Kg...
o mare teapa....

O sa ai o surpriza cand o sa o livreze, chiar de ai comandat in alta parte... Cool

Sa-ti verifici emailul. Ar fi trebuit sa primesti ceva de genu'

Attached Files Thumbnail(s)

Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
comanda se pune pt bf pe espressoman.ro in sectiunea de oferte bf, nu pe sait-ul celor de la hotspot. Mail din asta am primit doar cand am pus comanda pe sait la ei.
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | OE Lido E | VST 18/20g ridgeless | Tidaka 58.5 tamper

Reply
(17-09-2015, 13:38)Lyvyoo Wrote: Prajitoria Hot Spot Coffee ofera comunitatii Espressoman 30% discount la cafeaua proaspat prajita si pret special pe tot stocul de cafea verde, incepand cu 40 de lei  / kg (verde doar la comanda telefonica - 0731793023 )

Pret transport in Bucuresti 9 lei, iar in tara 13 lei, la plata prin cont sau online pe site prin card. Pentru ramburs se mai adauga cativa lei. Transportul este gratuit la comenzi peste 250 lei.

Pentru aplicarea discount-ului de 30%, la finalizarea comenzii pe site-ul HotSpot, introduceti in sectiunea Cupoane codul de reducere " Espressoman.ro"

Comanda se face tot pe site.
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
era vorba despre comenzile de bf, care se fac prin siteul lui Liviu, in formular
Gaggia Classic, Lelit PL043MM, Ridgeless VST 18g, Hario Mini

Reply
Atunci sa posteze pe blogul lui Liviu nu pe forum

Reply
Hot Spot au dorit să nu puna pe site reducerea de black friday ci sa primească pe email aplicatiile. Formularul e o modalitate rapidă si simpla de a trimite cererea voastră direct pe mail-ul lor, cu un subiect predefinit, deci au primit mesajul din prima secunda. O sa il intreb pe VictorHotSpot cum si cand trimit confirmarile.

Reply
Au gândit-o prost (ca de obicei). Așa trebuiau sa proceseze manual comenzile în loc de un sistem automat care confirma comanda.
Altfel în perioada asta cam toate magazinele on-line îți atrag atenția ca vor fi întârzieri la livrare

Reply
Scuze de exprimare.... Țeapă e cam mult spus.... Am primit azi email de confirmare dar cam târziu... Celălalt magazin a trimis deja pachetul care curier. Sorry hot spot, poate data viitoare... Adevărul e ca un sistem electronic nu strica, mai ales când toate magazinele au reduceri....

Reply
Data viitoare comanzi direct pe site de vrei un sistem electronic. Dacă dorești reduceri speciale acordate de un anumit site / forum comanzi acolo, aștepți răbdător și eventual mulțumești inițiatorului ce a făcut asta posibil.

Reply
Ne cerem scuze referitor la confirmarile comenzilor ! Incercam sa ne sincronizam cat mai rapid posibil. 
E marti si majoritatea comenzilor au fost deja livrate. Chiar daca nu primiti confirmarile comenzilor ( este o problema cu site-ul, care va fi rezolvata saptamana aceasta ), comenzile  sunt vizualizate si procesate.

In caz ca nu primiti confirmarea comenzii in ziua respectiva, va rog sa trimiteti comanda la adresa de mail: alin.lepadatu@hotspotcoffee.ro sau telefonic la 0731.793.034

Va multumim pentru intelegere !

Reply
Confirm primirea. Comandat sâmbăta, primit marți. Thanks HS
Lelit PL41E + Lelit PL043MMi + Tamper Lelit PL100 (58 mm)

Reply
nu mai merge codul de reducere espressoman.ro
Expobar Brewtus IV + Kinu M68

Reply
Probabil este de la implementarea noului site.

Ai doua telefoane in rubrica de contact. Verifica acolo si comunica si aici concluzia.

L.E. M-a anuntat VictorHotSpot ca intr-adevar e de la update-ul site-ului si pana pe sera se rezolva, dar se poate preciza la rubrica Mentiuni calitatea de Espressoman si reducerea se va aplica oricum.

Reply
Foarte multumit de cafea si foarte rapida livrarea. Multumesc cu ocazia asta echipei HotSpot.

Reply
Pentru cea verde a ramas tot asa, doar telefonic trebuie vorbit pentru a beneficia de discount?

Reply
Sau email, am schimbat recent mesaje, destul de prompt, raspunde in aceasi zi.
De fapt, sunt enumerate pe site, iar la verde nu se da discount din cate stiu recent, asa ca faci comanda online pur si simplu...

Reply
Voi trimite mail si o sa inteb. Aici se specifica asa: "Prajitoria Hot Spot Coffee ofera comunitatii Espressoman 30% discount la cafeaua proaspat prajita si pret special pe tot stocul de cafea verde".

Reply
Da, textul e de toamna trecuta, poate erau ceva stocuri care trebuiau lichidate, ca depaseau regula de 15 simpla Wink
Acum o luna un coleg a luat fara discount.

Reply
Asa este, pretul este cel de pe site. Am primit-o, astept sa o prajesc si apoi sa o savurez. [Image: biggrin.gif]

Reply
Ai email Wink

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)