Hello There, Guest! Login Register


15% reducere la prajitoria Ecuator Cafe - Pitesti

#31
Salut Espressomani, am tot primit intrebarea legata de data prajirii de pe pungile de cafea din retail.
Deorece trebuie sa respectam anumite norme impuse de magazine, pe ambalaj am trecut data de expirare care este de un an de zile, de la data prajirii. 
Am incercat mai multe variante, inclusiv doua date, dar ne-a fost respinsa ideea deoarece au considerat ca inducem clientul in eroare.
 
Reply
#32
Uzual e data prajirii si termenul de valabilitate (1 an sa zicem).
Si eventuale recomandari, in genul 30-60 zile. Probabil nu e cazul.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#33
... La produsele alimentare ( ... si cosmetice , farmaceutice etc.  ) intereseaza in pricipal data expirarii - adica data , dupa care NU mai pote fi dat produsul spre consum ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#34
E adevarat, dar in unele cazuri este importanta data productiei. Cum e cafeaua. La fel as vedea si la paine sau alte produse la care este importanta prospetimea.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#35
(12-05-2020, 15:00)Mihai L Wrote: ... la care este importanta prospetimea.

... Pentru noi , da ... asa este dar , legal nu trebuie ... intrucat data expirarii reprezinta termenul limita de garantare a integritatii produsului - de catre producator ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#36
Teoretic asa e, insa standardele sunt cam urmatoarele:
- data fabricatiei si termen garantie (zile, luni, ani - in functie de marfa)
- limita de garantie.
E cam ciudat sa treci data limita dar la recomandari sa pui un termen care nu se leaga de nimic.
Cele 60 zile pentru recomandare curg de cand...?
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#37
... " Nush , eu stiu ca daca ai marfa alimentara , care a depasit termenul de garantie ( ... a expirat ) si te prinde DSP-ul cu ea pe raft ... ai o problema Sleepy .
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#38
Corect.
Tehnic nu sunt probleme, data expirarii e clara.
Singura problema ramane recomandarea in momentul in care nu stii data prajirii. Alti furnizori (in special cei de supermarket) au doi ani termen de valabilitate...
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#39
Pai sa ne spună userul Ecuator, banuiesc ca există o regulă sa afli data prajirii pentru cafeaua distribuita in Auchan si mai nou in Mega, dand inapoi X luni de la data înscrisă ca termen de expirare, corect?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#40
(12-05-2020, 22:19)Lyvyoo Wrote: Pai sa ne spună userul Ecuator, banuiesc ca există o regulă sa afli data prajirii pentru cafeaua distribuita in Auchan si mai nou in Mega, dand inapoi X luni de la data înscrisă ca termen de expirare, corect?

Pai a zis, un an de la data prajirii ?
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#41
Aaaa, ok, sunt aiurit, nu retinusem Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#42
In cazul in care nu ati avut experienta de a cumpara cafeaua prajita de noi, din retail, iar aici ma refer la magazinele Auchan, unde livram marfa in fiecare zi de luni a saptamanii, veti observa ca termenul de valabilitate de un an de zile, este scris mare pe spatele pungii. 
Asta inseamna ca pe o punga de cafea care este prajita azi, va scrie 12.05.2021. 
Am incercat sa fim mai expliciti, dar din pacate a trebuit sa ne mulam dupa regulile magazinelor. 
Am propus modificarea informatiei, asteptam acceptul.
O dimineata perfecta sa aveti maine !
 
Reply
#43
Codul de reducere #stauacasa15 nu mai este valabil.
 
Reply
#44
(27-05-2020, 08:10)cgalbenu Wrote: Codul de reducere #stauacasa15 nu mai este valabil.

Intrebi sau afirmi?
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#45
(27-05-2020, 12:02)slavic1983 Wrote:
(27-05-2020, 08:10)cgalbenu Wrote: Codul de reducere #stauacasa15 nu mai este valabil.

Intrebi sau afirmi?

E o constatare. Astazi, cand am facut comanda, acest cod a fost respins pe motiv ca "Acest cupon a expirat."
 
Reply
#46
Salut Espressomani, am revenit la codul de discount “espressoman”.
Discountul este de 15% pentru pasionatii de cafea de pe acest forum.
Speram ca ati rezistat cu bine in timpul carantinei cu cafeaua preparata acasa
 
Reply
#47
Buna seara . Am cont la voi pe site , n-am mai comandat de ceva timp insa as face o comanda in curand . Nu mai vad insa rubrica : introdu cupon reducere . Mai aveti reducere pentru membrii forumului espressoman ? Daca da , care e procedura pentru obtinerea reducerii si care e cuvantul cheie ? ( era ''espressoman'' parca ultima data ) . Multumesc frumos . Raul Cosma
Lelit Grace PL81T VIP Line , Lelit William PL72 , Gaggia Classic , Lelit Fred PL043MMI , tamper Lelit PL200 , nivelator Lelit PL121, outdoor : Aerobie AeroPress , Coffee Gator , Porlex Mini
 
Reply
#48
(20-12-2021, 20:50)raulc Wrote: Buna seara . Am cont la voi pe site , n-am mai comandat de ceva timp insa as face o comanda in curand . Nu mai vad insa rubrica : introdu cupon reducere . Mai aveti reducere pentru membrii forumului espressoman ? Daca da , care e procedura pentru obtinerea reducerii si care e cuvantul cheie ? ( era ''espressoman'' parca ultima data ) . Multumesc frumos . Raul Cosma

Buna seara, Site-ul ecuatorcafe.ro a fost astazi inactiv doarece a trecut printr-o schimbare. 
In acest moment codul "espressoman" este valabil. Acesta poate fi introdus in rubrica "AI UN COD DE REDUCERE?" in pasul de finalizare a comenzii. 
Toate cele bune,
Alex Calin
 
Reply
#49
Salut, eu sunt Emil, fac parte din echipa Ecuator Cafe si ocupati mai mult cu munca nu prea am postat in forum. Insa de acum ne propounem sa venim mai des cu vesti bune. Anul 2024 aduce ne aduce mai aproape de voi, in Pitesti cu cea mai mare cafenea de specialitate de acolo, loc unde va asteptam in numar cat mai mare sa degustati cafelele noastre si sa schimbam impreuna impresii, poate si la viitoare evenimente cu espressomanii pe viitor. Aceasta va fi deschisa in luna Martie.

Am schimbat si pungile dupa o lunga perioada in care v-am obisnuit cu stilul "craft", de data aceasata trecand pe un stil mai modern, minimalist, ca in poza de mai jos. Mai important este ce se afla in punga de aceea, daca nu ne-ati mai vizitat site-ul de mult, va recomandam cateva cafele foarte tari pe care ne-am straduit sa le aducem pentru voi:

- Columbia Finca El Paraiso pe stilul medium light cu note de ceai verde si prune

- El Salvador Los Naranjos - pentru pasionatii de cafele cu note potrivite in cappucino

- Kenya Capella- printre cele mai apreciate cafele din portofoliul nostru.
[Image: akXNnYD.jpeg]
 
Reply
#50
De la voi imi place foarte mult Ethiopia Yirgacheffe Kerchanshe
ECM Puristika + DF64 SSP MP
 
 
Reply
#51
Multumim pentru apreciere, avand in vedere ca esti din Pitesti, te asteptam la sfarsitul lunii Martie in proaspata cafenea din oras sa incerci aceeasi cafea, sa ne spui cum ti se pare reteta noastra
 
Reply
#52
Se gasesc si in Auchan sortimentele de pe site, sau aveti alta selectie pentru ei? Nu mai sunt la curent cu ce aveti acolo.
 
Reply
#53
(03-03-2024, 20:49)Fanfan Wrote: Se gasesc si in Auchan sortimentele de pe site, sau aveti alta selectie pentru ei? Nu mai sunt la curent cu ce aveti acolo.

Salutare, 
Gama Retail este compusa din cafele single origin ce nu se regasesc nici pe site si nici in horeca. Cafelele sunt destinate in special pentru espressoarele superautomate.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)