• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

15% discount (in cafea prajita) - Prajitoria Claro Cafe Bucuresti

[Image: logo_clarocafe_new.png]

Astazi inauguram inca un parteneriat in materie de cafea proaspat prajita - Bun venit Claro Cafe! Topicul de discutii este aici.

Prajitoria Claro Cafe Bucuresti ofera pasionatilor de pe Forumul Espressoman urmatoarele facilitati:

- 15% mai multa cafea fata de cantitatile de pe site, la orice comanda de cafea prajita (250=>290g, 500=>580g  etc.)

Conditia este sa specificati userul pe care il aveti in forumul Espressoman, in momentul comenzii, telefonic, pe email sau pe site-ul www.clarocafe.ro
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Oho, in cazul asta avem si de un ceai.  Az
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Multumiri. Cu siguranta asta se va vedea in cresterea vanzarilor celor de la Claro, asadar o sa fie o afacere reciproc avantajoasa.
Bezzera BB005 TM, Aeropress, Hario v60 Icecoffee Maker, Lelit PL41TEM, Lelit PL43MM

Reply
Multumiri, chiar e binevenit discountul. Pentru mine e cantitatea de calibrare
La Marzocco GS/3 AV, Kinu M68 & M47

Reply
Multumim pentru aceste discounturi.Inca o data comunitatea espressoman este rasfatata  Cool
LeLit PL41TEM,Mahlkoning Vario,Tamper Concept Art Dinamometric-57.5 mm,Motta Europe Pitcher,Aeropress,Hario Skerton,Bialetti Moka Express

Reply
De cand a venit in comunitate, Claro ne alinta cu boabele. Multumim.
Quick Mill Silvano, Quamar Q13E(ambele de vanzare)

Reply
Vorbim de discountul in boabe din 16-07-2015?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
E valabil si daca achizitionam din coffee shop ?

Reply
Claro au reducere 20% cu ocazia carciunului. Se cumuleaza cu reducerea espressoman?
Lelit pl41tem, Compak K3, Tampel Lelit 57 cm

Reply
Nop
Expobar Brewtus IV + Sette 270

Reply
Din nefericire, tocmai am avut o experiență tare neplăcută cu cei de la clarocafe...
După inaugurarea noului site am plasat o comandă (12, că am fost printre primii). Pentru că au trecut trei zile și nu am primit nimic, am revenit pe site-ul cu pricina și am constatat un status de ”în procesare” în dreptul comenzii plasate de mine. Am crezut că nu sunt actualizate datele așa că am sunat.
Mi-a fost confirmat faptul că, într-adevăr comanda mea e în procesare, nefiind nici măcar transmisă curierului. Nici vreo explicație logică nu am primit.
Prin urmare am renunțat (deși am fost unul dintre clienții fideli) pentru că nu mi se pare normal să nu onorezi în 3 zile comanda cu numărul 12, măcar la nivel de prăjire și împachetare. Mai prăpăstios fiind de felul meu, nu pot să nu mă gândesc că alte comenzi (plasate ulterior) au fost deja onorate.
La acest moment sunt hotărât să mă îndrept spre alți prăjitori.
Gaggia Classic| teava R.S. V1/V2 | filtre nepresurizate 7g si 14 g Marzocco, Eureka(Nuova Simionelli) Mondial, Porlex Mini, tamper 58 Motta, latiera 600 ml Mag Pro, Knock Box - inox DIY

Reply
Eu am facut vreo 4-5 comenzi la ei, pe site-ul vechi. A doua zi deja pleca cafeaua catre mine. Mie unul mi-au placut cum s-au miscat.
Probabil intampina dificultati cu noul site.
Lelit PL41E, Lelit PL043MMI, PL100,  masina de paine si heatgun Dewalt D26414

Reply
@dannyd si eu cred ca esti putin prapastios, cu siguranta au aparut ceva probleme cu noul site.
eu am vb cu Andrei prin PM cand am avut o comanda si mi a raspuns si la ora 10 seara la un moment dat, deci se rezolva toate, nu trebuie sa fi asa radical. bafta
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | Comandante | VST 18/20g | BULLET R1

Reply
Un fel de EDIT, dar sistemul nu mai permite...
În urma discuțiilor cu Andrei (Clarocafe) am concluzionat că pachetul e de negăsit la acest moment, prin urmare va fi transmis un altul.
Cum va rezolva el cu cei de la Fan Curier pe care zice că a fost transmis coletul, nu știu.
Dar o dăm la pace, și pace bună.
Oricum e de apreciat poziția celor care au cumpărat și au fost mulțumiți. Sunt pentru ”a lua atitudine” [Image: av.gif] față de orice nu pare a fi în regulă, inclusiv o postare ca a mea. [Image: blush.gif]
Gaggia Classic| teava R.S. V1/V2 | filtre nepresurizate 7g si 14 g Marzocco, Eureka(Nuova Simionelli) Mondial, Porlex Mini, tamper 58 Motta, latiera 600 ml Mag Pro, Knock Box - inox DIY

Reply
Totul e bine cand se termina cu bine.Smile)).

Toate bune,
Andrei
Prajitor Coffeetool R3/4, Espressor Cimbali Casadio Dieci, Mahlkonig MK 43

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)