Hello There, Guest! Login Register


15% reducere la prajitoria Ecuator Cafe - Pitesti

#1
[Image: Lo8sANJ.png]

Prajitoria Ecuator Cafe , ofera forumului Espressoman un discount de 15% pentru orice sortiment de cafea.

Reducerea se aplica online, pe site-ul ecuatorcafe.ro. Dupa ce v-ati creat un cont, v-ati autentificat si ati ales cafeaua dorita, introduceti in rubrica "Aplica un cupon de reducere", din meniul "Metoda de plata", urmatorul cod:

espressoman

De regula, livrarea se face in 24 h dupa primirea comenzii. Dar poate dura si 48h daca perioada este foarte aglomerata.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
domnilor e a doua oară cînd o mușc cu transportul de la voi dar și pt ultima dată, am plătit 70lei doar transportul, pe site la estimare cost apare 15lei , cel de la nemo dă din umeri că nu au sediu în orașul meu și e considerat extrateritorial corectați-vă pagina sau schimbați curierul să nu o mai pățească și ații
Expobar Leva Hx, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
 
Reply
#3
trebuia sa refuzi coletul
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#4
asa trebuia desi baiatul de la nemo a fost domn si a incercat sa imi rezolve cumva transportul mai ieftin,a sunat la dispecerat dar i s-a explicat ca sunt doua feluri de awb si bla bla nu se mai poate face nimic, înfine faptul econsumat
Expobar Leva Hx, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
 
Reply
#5
Ai luat legatura cu Alex, cel care se ocupa de expedierea coletelor? Sunt sigur ca nu era nici-o problema daca refuzai coletul.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Gaggia Espresso Pure / Ascaso i-mini i2 / IMS basket / Naked Portafilter / Self-made tamper
La Pavoni Professional / Cafflano Kompresso / Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#6
Asa zic si eu, trebuia sa dai refuz si sigur se gasea o alta modalitate, Alex fiind un tip foarte ok.

mihais, scoate te rog semnatura cu telefonul din Tapatalk.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#7
ce sa mai comentez, desfac pachetul si gasesc alta cafea fata de ce am comandat asta e deja bataie de joc 
comanda :
https://drive.google.com/file/d/0Bwa8OF1...sp=sharing
 si primesc doua pungi de 250g totalizind 50lei dupa preturile de pe site :
https://drive.google.com/open?id=0Bwa8OF...3h4VXpfU1E

ce sa mai returnez cind pe weekend am vreo 15 musafiri la care le-am promis cafea proaspata... si nici rabdare nu am sa ma cert cu nimeni
Expobar Leva Hx, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
 
Reply
#8
Buna seara 
Greseli apar si vor aparea. Sper sa intelegeti ca nu avem nici un avantaj daca dvs. platiti mai mult la curierat. Awb-urile se emit online si nu stim daca sunt sau nu km suplimentari pentru ca nu apar pe awb-urile printate doar in program si atunci cu un scris destul de mic. De obicei ma anunta cei de la Nemo ca sunt daca sunt km suplimentari si apoi sun si eu clientul si stabilim cum expediem comanda. De data asta nu m-a anuntat nimeni. Nu inteleg de ce nu m-ati sunat ? Firma de curierat nu am de ce sa o schimb, pentru ca nu mi se pare corect ca sa cresc preturile la transport pentru toti clientii. Nu este prima data cand trimit cu alte firme de curierat (chiar daca nu e deloc comod) pentru a nu avea km suplimentari de plata clientii. Dar repet doar daca stiu ! Daca ati m.ai patit acest lucru de ce nu mi-ati spus ? Pe site apare un pret orentativ calculat la 2 kg de cafea trimis intr-o zona fara km exteriori si cu ramburs. Am avut si sistem de calculare a pretului dar serverul celor de la Nemo se tot bloca si asa se bloca si situl nostru (multi clienti ne-au semnalat acest fapt). Ne cerem scuze pentru neplacerea creeata dar repet greseli apar si vor aparea in continuare, dar o sa incercam sa le remediem atunci cand apar. O sa va expediem alta comanda maine urmand ca poimaine sa o primiti si sa aveti destul timp sa va intampinati oaspetii cu o cafea proaspat prajita de specialitate.
 
Reply
#9
Buna ziua,
Am comandat miercuri seara 1 kg Malawi si astazi am primit-o. Costul transportului prin Nemo 15,60 lei, cu tot cu TVA. Totul in regula, multumesc.
Vibiemme Domobar Piccolo, Eureka Mignon, Kinu M47 Phoenix, Reneka 16 g, VST 18 g, Bodum Frenchpress, Aeropress, Pour over
 
Reply
#10
Mai sunt probleme si de alt gen, eu personal le-am rezolvat inghitind hapul si schimband furnizorul.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#11
ei eu am comandat cafea de la acest prajitor si am fost super incantat de gust si arome,am primit si discount ptr forum ,cred ca orice se poate rezolva daca exista bunavointa din partea ambelor parti,se intampla si la case mai mari din pacate.
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#12
Am comandat ieri dimineata(ora 11) 1kg cafea verde ; azi la ora 19 e inca in procesare si nici un semn de la ei. Nu ma incinta acest mod de a trata clientii.
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune,Baratza Sette 270W, OE Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art.
 
Reply
#13
Nu e chiar la click Smile
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#14
stai linistit , ai sa te trezesti cu curierul la usa,
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#15
Cel mai simplu suni si te lamuresti in ce stadiu e comanda ta.
0766.310.778 Alex
Gaggia Espresso Pure / Ascaso i-mini i2 / IMS basket / Naked Portafilter / Self-made tamper
La Pavoni Professional / Cafflano Kompresso / Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#16
Da...din cate stiu nu exista o corelatie software intre trimiterea coletului si modificarea statusului sau aceasta nu functioneaza mereu. Stiu ca Alex lucra la o versiune 2.0 a site-ului care va rezolva probabil problema de afisaj. Dar coletul pleaca si ajunge, eu primindu-l desi pe site se afisa acelasi lucru. Sa revii cu noutati...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#17
Asa e cum zici Liviu, pachetul a plecat inca de luni, marti dimineata a ajuns la Nemo Cluj. Azi pe la 12 i-am sunat sa vad ce se intimpla. E in asteptare, fiind "extern" (Babutiu - 18km de Cluj) nu se stie cind va pleca. Poate joi, poate vineri ... degeaba scrie la Nemo pe site max 72 de ore... nu au ei treaba. Cind se aduna mai multe colete pe o zona , le imprastie. In fine ... mi-am facut drum la cluj si l-am ridicat de la sediu.

Partea proasta e ca una dintre pungi(din 4) era rupta si o parte din cafea prin tot coletul.

Voi vedea daca mai comand de la ei.
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune,Baratza Sette 270W, OE Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art.
 
Reply
#18
Reducerea de 10% se aplica si pentru cafea verde?
 
Reply
#19
(07-09-2016, 15:31)Lyvyoo Wrote: Da...din cate stiu nu exista o corelatie software intre trimiterea coletului si modificarea statusului sau aceasta nu functioneaza mereu. Stiu ca Alex lucra la o versiune 2.0 a site-ului care va rezolva probabil problema de afisaj. Dar coletul pleaca si ajunge, eu primindu-l desi pe site se afisa acelasi lucru. Sa revii cu noutati...

Ethiopia Guji Gr 1 x 250g plus 3 x 125g (o sud-americana si 2 africane), comanda pe 23.02 (ignoram 23,24,25 = weekend), primit pe 1 martie, deci in total 4 zile (probabil a stat mai mult la curier).
Am semnalat si eu problema status-ului (sectiunea Contact de pe site) si mi-a raspuns Alex pe mail ca in versiunea noua a site-ului se va rezolva.
Pana atunci cea mai buna varianta ramane confirmarea telefonica a status-ului.
BTW, cand am desfacut ambalajul am fost "inundat" de aromele celor 4 sortimente (fiecare punga are supapa).
Tragand linie, faptul ca se acorda reducerea de 10% pentru forum compenseaza o parte din costurile pentru transport. (valoarea estimata 16lei, valoarea finala a fost 19.50, destul de ok fata de ce am citit, prin 2016).
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#20
Ciao Ecuator,

Incerc sa fac o comanda si:

1. nu pot sa creez cont, nu primesc nici un raspuns dupa ce incerc sa ma inregistrez
2. Am incercat sa adaug in cos fara user si dupa ce initial imi apare produsul in cos, se reseteasa cu valoarea minima fara alte optiuni sau imi spune ca am cosul gol. Folosesc Chrome, net RDS, Bucuresti.

Merci
 
Reply
#21
 
Dragi Espressomani, 
Stocurile de cafea verde sunt facute si pregatite pentru prajire si livrare. Pentru a va alunga orice grija, la Ecuator Cafe am luat toate masurile sanitare posibile in aceasta perioada. Spre exemplu, tocmai ce am primit loturi noi de cafea iar sacii GRAIN PRO au trecut prin procesul de dezinfectare din momentul in care ne-au trecut pragul depozitelor. In acelasi timp, in perioada pandemiei am luat masuri de conformare, muncind in schimburi la prajitorie. Va rugam sa ne contactati pentru orice intrebare sau grija asupra masurilor noastre de igenizare. Suntem mereu disponibili pentru voi.

Ca sa va facem o sedere si mai placuta acasa, oferim o reducere de 15% doar pentru userii Espressoman de care puteti beneficia prin a introduce codul #stauacasa15 la orice comanda de pe www.ecuatorcafe.ro.

Stand acasa vrem sa va dam prilejul de a va indragi cafeaua in fiecare dimineata intr-o ceasca Ecuator Cafe, pe care vrem sa o oferim in urma unui concurs (vom reveni cu o postare care ofera mai multe detalii). 
Feedback-urile voastre ne ajuta sa fim mai buni.

Cu drag,
Echipa Ecuator Cafe
 
Reply
#22
M-am bucurat sa gasesc cafeaua Ecuator pe rafturile Auchan Craiova.
Chiar daca era city plus si prajire 19 si 23 martie (ceea ce in termeni de retail este "fresh")

Ma gandeam sa le iau socrilor pt ibric o Etiopie ?

[Image: SLI3IKc.jpg]
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#23
Eu o tot găseam in Auchan-ul din AFI. Tare ciudat e ca in Pitești nu o găsești in Auchan . Oricum sunt tare de treabă. Imi amintesc faptul ca acum vreo doi ani imediat după craciun ne-am întâlnit pentru o punga de Etiopia.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
#24
Este si in Auchan Cluj si Auchan Iasi. Eu zic ca e incurajator sa vedem astfel de cafele in supermarketuri mari.
 
Reply
#25
Pe mine m-a amuzat situatia pe care, de altfel, am expus-o si lor tocmai pentru faptul ca prajitoria este din Pitești
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
#26
Hateri Smile)
Sau poate au stocul limitat si se vinde repejor
 
Reply
#27
Din cate stiu este in Mioveni, nu Pitesti.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#28
Prajitoria poate e fizic in Mioveni dar ei au adresa pe George Cosbuc in Pitesti. 
Oricum, cand am avut nevoie am sunat si ne-am vazut in Pitesti. Am apreciat asta.De ceva vreme am descoperit ca au boabe si in Artizan Urban Coffee Shop si nu-i mai deranjez daca am vreo urgenta. 
Oricum ii recomand pentru seriozitate si amabilitate.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
#29
Boon.

O mica obiectie, dupa de mi-a trecut entuziasmul.
Chiar daca e specificat consumul la 60 de zile de la data prajirii, data prajirii ia-o de unde nu-i. Doar o data in viitor... 

[Image: dkblyUH.jpg]
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#30
E perioada de valabilitate. E obligatorie și există norme pe categorii de produse.
Brasilia Club, Kinu Simplicity, Comandante, Kingrinder P0, Mignon Specialita.
ex: Gaggia Espresso, Color; Quamar T80, Macap M2D, Feldgrind 2.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)