• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

10% reducere la cafeaua Ecuator

[Image: Logo%20EcuatorCafe.png]

Prajitoria Ecuator Cafe , ofera forumului Espressoman un discount de 10% pentru orice sortiment de cafea.

Reducerea se aplica online, pe site-ul ecuatorcafe.ro. Dupa ce v-ati creat un cont, v-ati autentificat si ati ales cafeaua dorita, introduceti in rubrica "Aplica un cupon de reducere", din meniul "Metoda de plata", urmatorul cod:

1qaz2wsx

De regula, livrarea se face in 24 h dupa primirea comenzii. Dar poate dura si 72h lucratoare, in functie de comenzile care sunt inainte.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
domnilor e a doua oară cînd o mușc cu transportul de la voi dar și pt ultima dată, am plătit 70lei doar transportul, pe site la estimare cost apare 15lei , cel de la nemo dă din umeri că nu au sediu în orașul meu și e considerat extrateritorial corectați-vă pagina sau schimbați curierul să nu o mai pățească și ații
Expobar Leva Hx, Mahlkoenig Vario

Reply
trebuia sa refuzi coletul
Expobar Brewtus IV + Kinu M68

Reply
asa trebuia desi baiatul de la nemo a fost domn si a incercat sa imi rezolve cumva transportul mai ieftin,a sunat la dispecerat dar i s-a explicat ca sunt doua feluri de awb si bla bla nu se mai poate face nimic, înfine faptul econsumat

Reply
Ai luat legatura cu Alex, cel care se ocupa de expedierea coletelor? Sunt sigur ca nu era nici-o problema daca refuzai coletul.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Gaggia Espresso Pure + Ascaso i-mini i2 

Reply
Asa zic si eu, trebuia sa dai refuz si sigur se gasea o alta modalitate, Alex fiind un tip foarte ok.

mihais, scoate te rog semnatura cu telefonul din Tapatalk.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
ce sa mai comentez, desfac pachetul si gasesc alta cafea fata de ce am comandat asta e deja bataie de joc 
comanda :
https://drive.google.com/file/d/0Bwa8OF1...sp=sharing
 si primesc doua pungi de 250g totalizind 50lei dupa preturile de pe site :
https://drive.google.com/open?id=0Bwa8OF...3h4VXpfU1E

ce sa mai returnez cind pe weekend am vreo 15 musafiri la care le-am promis cafea proaspata... si nici rabdare nu am sa ma cert cu nimeni

Reply
Buna seara 
Greseli apar si vor aparea. Sper sa intelegeti ca nu avem nici un avantaj daca dvs. platiti mai mult la curierat. Awb-urile se emit online si nu stim daca sunt sau nu km suplimentari pentru ca nu apar pe awb-urile printate doar in program si atunci cu un scris destul de mic. De obicei ma anunta cei de la Nemo ca sunt daca sunt km suplimentari si apoi sun si eu clientul si stabilim cum expediem comanda. De data asta nu m-a anuntat nimeni. Nu inteleg de ce nu m-ati sunat ? Firma de curierat nu am de ce sa o schimb, pentru ca nu mi se pare corect ca sa cresc preturile la transport pentru toti clientii. Nu este prima data cand trimit cu alte firme de curierat (chiar daca nu e deloc comod) pentru a nu avea km suplimentari de plata clientii. Dar repet doar daca stiu ! Daca ati m.ai patit acest lucru de ce nu mi-ati spus ? Pe site apare un pret orentativ calculat la 2 kg de cafea trimis intr-o zona fara km exteriori si cu ramburs. Am avut si sistem de calculare a pretului dar serverul celor de la Nemo se tot bloca si asa se bloca si situl nostru (multi clienti ne-au semnalat acest fapt). Ne cerem scuze pentru neplacerea creeata dar repet greseli apar si vor aparea in continuare, dar o sa incercam sa le remediem atunci cand apar. O sa va expediem alta comanda maine urmand ca poimaine sa o primiti si sa aveti destul timp sa va intampinati oaspetii cu o cafea proaspat prajita de specialitate.

Reply
Buna ziua,
Am comandat miercuri seara 1 kg Malawi si astazi am primit-o. Costul transportului prin Nemo 15,60 lei, cu tot cu TVA. Totul in regula, multumesc.
Vibiemme Domobar Piccolo, Eureka Mignon, Hario Skerton, Reneka 16 g, VST 15 g, Bodum Frenchpress

Reply
Mai sunt probleme si de alt gen, eu personal le-am rezolvat inghitind hapul si schimband furnizorul.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe

Reply
ei eu am comandat cafea de la acest prajitor si am fost super incantat de gust si arome,am primit si discount ptr forum ,cred ca orice se poate rezolva daca exista bunavointa din partea ambelor parti,se intampla si la case mai mari din pacate.
lelit 41 tem powered by vladislav, sita precision competition, tamper lelit, fake OCD 3D printed, pitcher motta, rasnita msj

Reply
Am comandat ieri dimineata(ora 11) 1kg cafea verde ; azi la ora 19 e inca in procesare si nici un semn de la ei. Nu ma incinta acest mod de a trata clientii.
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune, Orphan Espresso Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art., Hottop KN-8828B-2K+ 

Reply
Nu e chiar la click Smile
Expobar Brewtus IV + Kinu M68

Reply
stai linistit , ai sa te trezesti cu curierul la usa,
lelit 41 tem powered by vladislav, sita precision competition, tamper lelit, fake OCD 3D printed, pitcher motta, rasnita msj

Reply
Cel mai simplu suni si te lamuresti in ce stadiu e comanda ta.
0766.310.778 Alex
Gaggia Espresso Pure + Ascaso i-mini i2 

Reply
Da...din cate stiu nu exista o corelatie software intre trimiterea coletului si modificarea statusului sau aceasta nu functioneaza mereu. Stiu ca Alex lucra la o versiune 2.0 a site-ului care va rezolva probabil problema de afisaj. Dar coletul pleaca si ajunge, eu primindu-l desi pe site se afisa acelasi lucru. Sa revii cu noutati...

Reply
Asa e cum zici Liviu, pachetul a plecat inca de luni, marti dimineata a ajuns la Nemo Cluj. Azi pe la 12 i-am sunat sa vad ce se intimpla. E in asteptare, fiind "extern" (Babutiu - 18km de Cluj) nu se stie cind va pleca. Poate joi, poate vineri ... degeaba scrie la Nemo pe site max 72 de ore... nu au ei treaba. Cind se aduna mai multe colete pe o zona , le imprastie. In fine ... mi-am facut drum la cluj si l-am ridicat de la sediu.

Partea proasta e ca una dintre pungi(din 4) era rupta si o parte din cafea prin tot coletul.

Voi vedea daca mai comand de la ei.
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune, Orphan Espresso Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art., Hottop KN-8828B-2K+ 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)